V sortimentu Fimex najdete základní koření a bylinky, kořenící směsi, přírodní extrakty, aditiva a marinády.

Kromě dodávek surovin se zabýváme vývojem receptur masných výrobků a kořenících přísad.

Kořenící směsi do masných výrobků

Kromě kvalitního masa jsou základem masných a uzenářských výrobků speciální kořenící směsi zajišťující typickou chuť, barvu, trvanlivost, vaznost, údržnost nebo loupatelnost.

Kombi směsi

Jsou hotové směsi pro výrobu konkrétního výrobku – například: jelita, jitrnice, tlačenky, taliány, sekané, párky, klobásy, paštiky, špekáčky, trvanalivé salámy – uherák, paprikáš, vysočina, česnekový, turistický atd.

Aditiva

Pro úpravu vlastností vašich masných výrobků můžete využít různá aditiva, která ovlivní vaznost vody, prodlouží trvanlivost, stabilizují barvu, emulgují vodu a tuk, zvýrazní chuť nebo podpoří aroma.

Obaly předávající vlastnosti

Speciální střeva a folie s kořením a kořenícími extrakty Sun společnosti World Pac dokáží předat výrobku barvu, chuť a vůni.

Kulinářské koření a bylinky

Jednodruhová koření

paprika, pepř, majoránka, bazalka, bobkový list, česnek, cibule, chilli, kmín, koriandr, kardamon, nové koření, oregano, tymián, zázvor atd.

Kořenící směsi

grilovací koření, kari, polévková koření, směsi na zeleninu, salátová koření atd.

Marinády

Usnadněte si práci při přípravě masa a využijte marinádové omáčky. Správný poměr koření a soli zajistí použitelnost masa již po dvou hodinách od jeho naložení.

Nabízíme marinády HELA vhodné pro přípravu klasických českých jídel i různých specialit jako je zvěřina nebo jídla asijského či mexického stylu.

Technologická pomoc

Naši technologové jsou odborníci ve vývoji receptur a poradí vám s úpravami složení masných produktů i s optimalizací výroby.

Zabýváme se také inovacemi složení výrobků vzhledem k vyvíjející se legislativě a nastavením strojních zařízení.

Naši dodavatelé

  

CZ katalogy